Leden 2015

Po Vánocích

10. ledna 2015 v 15:39 | Mirek |  Chaloupka
Minulou sobotu jsem se vypravil na hory, podívat se na chaloupku. Počasí nic moc, ale nehrozilo náledí, tak jsem to zkusil, kam dojedu, tam dojedu. Na horách bylo sněhu docela málo, ale uježděné cesty byly pěkně ledovaté. Zastavil jsem autem nad vesnicí, s tím že vyfotím okolí, hlavně Benecko. Podle fotek uvidíte, člověk míní, Pán Bůh mění. Hodně nízko ležela deka z mraků, takže výhledy do krajiny omezené. Zvláště to bylo vidět směrem k Benecku, kde se hoření část schovávala pod mraky. Než jsem dofotil projel kolem mě traktor s radlicí a sypacím zařízením a krásně ledovatou cestu posypal. Bylo to docela fajn protože dva úseky jsou dost z kopce a ještě zatáčky a bez posypu by to bylo nebezpečnější, řetězy jsem tím pádem nemusel navlékat. Už si moc nepamatuji, jako za mlada kdy mě to tolik nevadilo, jak to na sněhu či ledu klouže, už jsem si odvykl a pokud nemusím tak při špatném počasí nikam nejedu. Sice sypač potom uhnul jinam než já, ale to už je potom v podstatě po rovině. Ty háčkované ozdoby na stromečku háčkovala Ivanka, hrozně ji háčkování bavilo. Celkem těch ozdob bylo sto. Když to měla hotové zajeli jsme před Vánoci, ale už nepamatuji zda 2011 nebo 2012 na hory k jedné známé, Marušce, jako holky si spolu hrávaly a ona pomáhá v kostele při takovýchto pracech nebo úklidu a Maruška ozdoby na stromek navěsila. Ten zmíněný p. Jirouš byl vrstevník Ivančiny maminky a nám také podobný betlém udělal, nyní ho má dcera.


Benecko a část RychlovaPohledničkaCestaKrtiny, jak je vidět, umrzlo do hloubky neníPohled ode dveříKostelíčekStromeček vlevo s Ivančinými háčkovanými ozdobamiStromeček vpravoStromeček v detailuHáčkované ozdoby, tyto jsou možná co háčkovala na malý stromek doma, ale jsou stejné, nebo podobnéDalšíBetlém, ten patrně dělal p. Jirouš, figurky buď vyřezal nebo koupil a jeskyni, jesličky a ostatní udělal sáma za tři dni bylo u nás takhle


Ohňostroj

1. ledna 2015 v 1:08 | Mirek |  Fotografování
Zdraví, štěstí a splnění alespoň většiny přání v roce 2015 přeje Mirek.
Je to rozostřené, je to focené z ruky. Na náměstí které bylo plné lidí by nebylo možné se roztahovat se stativem. A také předvolba "ohňostroj" je těžké fotit. Má to dlouhý čas závěrky a je těžké odhadnout jak vysoko vyletí a kdy poletí a s předstihem smáčknout spoušť.