Prosinec 2014

Blahopřání

22. prosince 2014 v 15:21 | Mirek |  Vánoce
Můj neumělý pokus o zhotovení vánočního blahopřání. Ale opravdu všem přátelům tady na blogu jen to nejlepší co si kdo bude přát přeje Mirek.


Petrklíč

7. prosince 2014 v 17:58 | Mirek |  Chaloupka

I když je nadpis petrklíč, je to o chaloupce. Protože v listopadu jsem se na chaloupku nedostal, vyrazil jsem, jak to dle mého odhadu dovolovalo počasí, když už nehrozila ledovka. V chaloupce bylo velmi nevlídno, pouhé 2 stupně. Tak jsem si trochu zatopil a vydal udělat co bylo potřeba. Zavřít a zajistit vodu, kde co zakrýt a shrabat listí. Sice jsem minule pod lípou nějaké listí shrabal, ale něco při tom zůstalo pod ovocnými stromy, něco přifoukal vítr. Když jsem udělal nejnutnější, objevil jsem krásný kvítek petrklíče. Tak pro foťák a vyfotit a když už byl foťák venku ještě pár fotek kolem chaloupky. Na zpáteční cestě jsem se stavil na hřbitově zapálit svíčku pro Ivančiny prarodiče a při té příležitosti i několik fotek z horní části obce.

U nás v úterý


Konečná stanice lanovky na Medvědíně


Kotel


Tradiční pohled ode dveří


Toto je focené od hřitova. Je to chata Pohlednička na stráni Rychlov, je pohodlně přístupná i z BeneckaPohled na Benecko


To je ten krásný kvítek, proč kvete nyní když je to jarní květina


Při zpáteční cestě, měsíc nad vsí Vojice


Některé ty fotky jsou na větší přiblížení takže by bylo lepší fotit ze stativu, ten jsem však sebou neměl. Zjistil jsem že mé znalosti květin vykazují velké mezery. Jsem na tom jak říkával můj děda, copak ten, ten zná akorát dvě byliny... Ale ono to má ještě neuveřejnitelné pokračování. Možná někdy až budu mít čas a náladu něco o svém dědovi napíšu. Všechny vás moc zdravím a mějte se co možná nejlépe.