Srpen 2012

Pouť

14. srpna 2012 v 18:54 Jen tak

Opět jsem zanedbávala počítač, byli jsme zase chvíli na chaloupce. Chtěli jsme tam zůstat původně ještě déle a vyhnout se pouti, ale mě rozbolela zase záda, tak jsem se bála, aby se "nerozbláznila" ještě víc, tak jsme raději jeli domů. Přece jen tu mám blíž pomoc. Ale naštěstí nebylo lékařského zásahu třeba, docela se to usadilo, takže jsem i něco málo napekla, když už jsme na pouť doma a hned v pondělí je tu posvícení. Fukčárinka měla starost, abych koláče nepřipálila, takže Marti, tady je důkaz, že k tomu nedošlo :-:) a dnes se u nás stavil manželův kolega, tak jsem mu nabídla zbytek a prohlásil, že jsou moc dobré a bylo vidět, že mu opravdu chutnají.. . . tak jsem se pochválila, ale po pravdě řečeno, jsem to ostatní letos odflákla. Nastoupilo listové těsto a během chvíle byly upečené ještě pusinkové koláčky. . .

- - - a další listové těsto spolu se špenátem, anglickou, sýrem a kořením zajistilo něco slaného a bylo to "z jedny vody šup na plot". . .

. . . v noci byl na náměstí ohňostroj, ale na ten jsme se dívali jen z balkonu a já se pokusila fotit, ale moc to nevyšlo, no byl to pokus. . .


. . . i v kostele to bylo hodně slavnostní, mši celebroval biskup. . .

. . . a ještě trochu toho "mumrajchu" z náměstí, ale bylo to poránu, takže to ještě šlo. . .


. . . a nakonec tradiční srdíčko od vnoučků a tentokrát i od manžela, porcelánové panenky, které se mi líbily. . .