Červenec 2009

Bouřka

24. července 2009 v 8:26 | iva221 |  Jen tak
Při včerejším vedru jsem měla obavy, aby nepřišlo nějaké krupobití nebo průtrž mračen. Asi v 17 hodin se obloha zatáhla a vypadala velmi hrozivě až strašidelně, tma byla jako v noci.
Naštěstí se moje obavy nevyplnily, byla jen menší bouřka, liják a výpadek elektrického proudu. A tady už je skoro po všem, jen ještě trochu prší.


Bony

23. července 2009 v 15:49 | iva221 |  Čtyřnozí kamarádi
Ještě pár fotek našeho rozmazleného miláčka.Teď po dobu naši nepřítomnosti bude v péči švagrové, se kterou opět nebude "mluvit", jako kdyby za to mohla, že jsme pryč. Když se vrátíme my, bývá to různé, buď za mnou běhá, jako malé dítě a kníká (mňoukáním se to nazvat nedá) nebo trucuje, sedne si a kouká do zdi a na naše lísání se a vnucování nereaguje. Ale až si dá páníček kafíčko, tak mu určitě hned vyskočí na klín a bude se mazlit.

Tady se neusmívá, jak by se mohlo zdát, ale je na mě rozčilená, protože ji chci vyhodit ze své nově povlečené postele.
Tady mi provádí kontrolu ve skříni, na kterou musela nejdřív nějak vylézt, pak vyhodila na zem z poličky svetr a uvelebila se na dalším. Byla tam docela spokojená, vylézt nechtěla, musela jsem ji vytáhnout a za to po mě sekala packou. Poslední dobou by mě pořád "rovnala", zrovna včera šla pomaličku přede mnou, tak jsem ji vyzvala ať přidá a ona místo toho se otočila a sekla mi po noze, štěstí pro ni, že nepoužila drápky. Asi bych ji potrestala, vnoučkové si dělají legraci, když říkám, že jsem ji potrestala, protože vědí že bych ji neublížila, tak oni na to : "Babička opět kočku potrestala - hlubokým opovržením"
Tohle jsou medvídci, které tu zůstali po vnoučkách, když tu jako malí spávali a já nemám to srdce je strčit někam do sklepa nebo nedej Bože vyhodit. Bony u nich spává.
Naše kočička miluje igelitové pytlíky, jak se nějakého zmocní, tak si ho ustele pod hlavu a už spí

Tričko

21. července 2009 v 19:21 | iva221 |  Háčkování
Tohle tričko pro dceru jsem dokončila odpoledne. Chtěla jsem, aby ho měla, než odjedeme na dovolenou. Fotky jsou nic moc, protože modelka byla vzpurná, nechtěla pozovat, hudrala a strašně spěchala.

Ubrus

20. července 2009 v 19:25 | iva221 |  Vyšívání
Dnes opět vyšívaný ubrus, s krajkovým okrajem, tentokrát s krajkou nikoli mnou háčkovanou, ale koupenou v obchodě.

Dorty

18. července 2009 v 20:29 | iva221 |  Recepty
Dnes maličká ukázka jednoho z koníčků mé dcery - pečení dortů. (v tomto případě spíš aut)

Poděbrady

16. července 2009 v 22:23 | iva221 |  Tip na výlet
Dnes jsme si udělali výlet do lázeňského města Poděbrady, které leží v Polabské nížině na řece Labi. Původní osada "podle brody" vznikla v blízkosti brodu přes Labe. Ve 13. století získal Poděbrady český král, Přemysl Otakar II., který zbudoval na řece kamenný hrad, který byl později přebudován na zámek. Největšího rozkvětu doznalo panství za pánů z Kunštátu. Nejvýznamější osobností tohoto rodu byl Jiří z Poděbrad, který byl v roce 1458 zvolen českým králem. V roce 1472 byly Poděbrady povýšeny na město. V roce 1908 byly založeny v Poděbradech lázně, kde se léčí nemocní s chorobami srdce a cév.

Dominantou náměstí je jezdecká socha Jiřího z Poděbrad
V druhé polovině náměstí je Mariánský sloup z roku 1765 na památku obětí moru.
Původní kamenný hrad přebudovaný na zámek
Po Labi je krásná projížďka lodí, po proudu do Nymburka nebo proti proudu k soutoku Labe s Cidlinou
U přístaviště loudí labutě a kachny nějakou dobrotu
V blízkosti středu města se nachází rozlehlý lázeňský park se sochami. . . . . .
. . . . . za všechny sochy alespoń jedna. . . . .
s květinovými hodinami. . . . .
samozřejmě s kolonádou . . . . .
umělými vodními potůčky, které si v teplých dnech užívají hlavně maminky s batolaty . . . .
a s fontánou, ve které tryská voda v různých variantách

Pro radost

13. července 2009 v 18:30 | iva221 |  Malování
Před několika lety jsem se pokoušela malovat olejovými barvami obrázky, jen tak pro radost nebo pohodu. Docela mě to bavilo, barvy krásně voněly, ale najednou se to změnilo a z vůně mě začala bolet hlava. Tak jsem obrázky i barvy zabalila a odnesla do sklepa. Jen pár jsem si jich nechala v bytě. Některé jsem už představila v ŽK. Podotýkám, že jsou to jen takové pokusy. Někdy mě docela začínají svrbět prsty, možná, že to ještě zkusím a vydám se do sklepa a . . . . . . . . . uvidím.

Opět něco z Krkonoš

11. července 2009 v 15:58 | iva221 |  Chaloupka
Protože jsme byli opět v Krkonoších na chaloupce, budou dnešní obrázky, jak jinak, než odtamtud. Většinou jsme pracovali, sekali louku, sušit se nedalo, tak jsme vždycky posekali kousek, trávu odklidili, šli se schovat před deštěm a tak to šlo dokola. Ale malou vycházku jsme si dopřáli, takže fotky jsou většinou právě z ní.

Náprstník /digitalis/
Tyhle velké zvonky nám kvetou každý rok na stejném místě na louce, ale nevím, jak se jmenujou. Jsou v barvě bílé, světle modré a tmavší modré.

Teď teprve kvetou na horách pivoňky, tady spolu, nevím, jestli to tak je, ale babička říkala, sléz luční.
Ještěrka si přišla užít trošku, letos tak skoupého sluníčka. Na hadici se jí asi líbilo, protože vždycky na chvilku zmizela a za chvilku už se znova vyhřívala. Jestli se tam ovšem nestřídalo celé příbuzenstvo.
A tady opět potůček, tentokrát ale v letním oblečení.
S Bárou jsme zdatně přestály bouřku, ani jsem netušila, že se bojí, stejně jako já. Tady už je hej, je po bouřce.

Ubrus s kopretinami

1. července 2009 v 13:15 | iva221 |  Malování
Tenhle ubrus jsem malovala asi někdy před rokem, ale teď, když jsem ho dávala na stůl, jsem si uvědomila, že na mých stránkách ještě není.