Bony

9. března 2009 v 19:40 | iva221 |  Čtyřnozí kamarádi
Když umřel Mikeš, řekli jsme si, že už nikdy žádné zvířátko, ale . . . . . . Byli jsme na horách před chalupou a kolem šla sousedka a hlásila, že jde za synem, že ji jedna z jejich tří koček přivedla už odrostlé kotě, tak aby s ním přišel něco udělat. Nejdřív jsem se pokusila ji přemluvit, ať si ho nechá, ale bez úspěchu. Tak jsem se rozhodla, že si ho tedy vezmeme my. Manžel sice trochu bručel, ale utracení mu také bylo proti mysli. Tak k nám přišla Bony.


Koťáko bylo velmi divoké a než si trochu zvyklo, měli jsme škrábanců a kousanců nepočítaně. Ostatně tím častuje i nyní naše návštěvy, které i po varování si s ní chtějí hrát. Neutralitu zachovává pouze ke švagrové. Ví, že si to s ní nesmí rozházet, kdo by se o ní staral, když náhodou odjedem někam, kam s námi nemůže. Na chalupu jezdí běžně. Ze začátku mi spala na klíně, ale problém byl v tom, že jak se jen pootevřely dveře, vystupovala ihned a kdekoliv. Pořídili jsme vodítko, ale ani to se nesvědčilo. Než jsem s ní přešla u chalupy cestu, abych ji na pěšince pustila, mohla se uškrtit, naopak, když jsem odjížděli, kamennou dlažbu přešla a na travnaté pěšince uléhala na bok a nechala se táhnout.
Tak jsme koupili přepravku a je pokoj. Doma striktně dodržuje naše Bony pevný denní režim. Ráno mě budí něžným hlazením pacinkou po tváři. Než ji připravím jídlo, zaběhne si několik koleček kuchyň, obyvák, chodba, pak potrenuje přeskok z jednoho křesla na druhé a jde se najíst. Konzevy uznává jen s drůbežím nebo rybím masem. Tuhle jsem omylem koupila s hovězím a když jsem ji to předložila, bolestně se na mě podívala, jak můžu být tak tupá, že si po tolika letech nepamatuju, že hovězí nejí a taky se ho ani nedotkla. Když ji ale předložím něco, co je poživatelné, napucne se a jde si opět chvilku zdřímnout. Pelíšek neuznává, má oblíbené křeslo a když jsou otevřené dveře do ložnice, nepohrdne ani mou postelí.

Pak si ještě přijde popovídat s páníčkem, opět odchází odpočívat. Navečer se opět nají, shlédne Večerníček, někdy vydrží i Zprávy a jde se uložit ke spánku. Na večerní pořady zásadně nekouká i když jsou mnohdy jenom pro ni.

 


Komentáře

1 Petulka2626 Petulka2626 | E-mail | Web | 10. března 2009 v 9:47 | Reagovat

Ivi, to jsou naprosto úžasné fotky. Mazlíček si to užívá viď?

2 Iva Iva | E-mail | 10. března 2009 v 16:47 | Reagovat

Mazlíček je hrozně rozmazlený. Chtěla jsem dát ještě fotku jak si s mužem "povídají," ale to neprošlo. Vždycky to je ale o tom, jaká  příkoří jsem jim zase způsobila.

3 corly corly | Web | 28. května 2009 v 18:51 | Reagovat

A je moc dobře,že k vám přišla...miloučká kočička...vždyď jak vypadá u vás šťastná...a vy jste určitě s ní...☼

4 Šavrda Šavrda | 19. ledna 2013 v 15:55 | Reagovat

Ivi, tak to je překrásná kočička. :-)
Má ohromné štěstí, že jste se jí ujali. :-) Hodně mi připomíná našeho Kenny, jen na jednu drobnost - ráno něžně nebudí, ale míní zbourat obývák, dokud někdo - většinou moje mamka - nevstane a nejde mu dát jídlo. :-)
Jinak je to také vejlupek, ale zároveň naše zlatíčko!
Strašně mě pobavila fotka, jak se Bony nechává táhnout na vodítku - já si pořídila vodítko pro svého králíčka, ale jak mu nandám kšíry, okamžitě zalehne a nehne se ani o milimetr! :-D
Mikeše je mi nesmírně líto. :-(
My jsme loňské léto také zažili horor, rozepisovat se nebudu, ale Kenny (kocourek) musel podstoupit operaci a tak mu doktorka hned dělala testy na ledviny, že v jeho věku by se to už mělo. Ufffff!!! Naštěstí mu testy dopadly víc než dobře. :-) Uffff!!!! :-)
Miluji toto čtení - miluji zvířátka, kdyby to bylo možné, tak jich mám plný dům!!! :-) No tedy byt. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama